Społeczności kryptowalut, Telegrama nie trzeba przedstawiać. Każda osoba inwestująca na rynkach kryptowalutowych albo jest w grupie Telegramowej albo o Telegramie słyszała.

Przejrzysty interfejs oraz wysokie bezpieczeństwo sprawiają, że Telegram wyróżnia się na tle innych komunikatorów

takich jak Slack czy Discord. Odchodząc od tematu, czy jesteś w darmowej grupie CryptoSignal na Telegra

mie?

Czy taka popularność Telegrama wśród społeczności fanatyków kryptowalut sprawiła, że zespół postanowił stworzyć własną kryptowalutę? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że Telegram planuje zebrać 1 miliard USD na swój projekt: Telegram Open Network (TON).

Chociaż TON nie posiada ani oficjalnej strony www, ani oficjalnych social media, whitepaper jest dostępny. Głównymi założeniami Telegrama miałoby być:

poprawienie bezpieczeństwa, prywatności oraz ochrony danych osobowych używanych w aplikacji Telegramosobny blockchain z możliwością budowania własnych DApp, portfel oraz walutaTON – token używany do podstawowych funkcji aplikacji, GRAM – token używany w sklepie Telegram (który ma zostać stworzony)monetyzacja kanałów na Telegramie (na te

n moment Telegram jest bezpłatny oraz pozbawiony reklam)

Pre-sale warty $850mln!

Pieniądze uzbierane w ICO mają być przeznaczone min. na: rozwój blockchainu TON, rozwój oraz utrzymanie messengera Telegram i inne…

Telegram jako cel kwoty do uzbierania w ICO podał 1 miliard USD! Techniczne statystyki ICO Telegram znajdziecie na ICOLISTA – pierwszym polskim kalendarzu ICO. Jak niewiarygodnie ta suma nie brzmi, można powiedzieć, że Telegram już prawie spełnił swój cel. Według ostatnich danych w pre-sale ICO Telegrama zostało uzbierane aż 850mln USD! Pre-sale był dostępny dla większych firm i inwestorów, oraz na początku miał celować w 600mln USD. Ze względu na wysokie zainteresowanie kwota ta została podwyższona do 850mln USD, które zostało uzbierane przez 81 specjalnie wybranych inwestorów. Z tego wynika, że 150mln USD wciąż czeka na public-sale, które ma się odbyć w marcu 2018 roku.

Porównanie Telegrama do największych ICO w historii

Inwestycja długoterminowa czy SCAM?

Plusem Telegrama jest fakt, że posiada ogromną bazę użytkowników – 170 milionów oraz 30 tysięcy kanałów. Ponadto Telegram jest znany z bezpieczeństwa oraz powstał jako odpowiedź do mniej bezpiecznego What’s App. Użycie technologii blockchain ma być podwyższeniem, juz wysokiej prywatności. Jeżeli spojrzeć na zespół Telegrama, wiemy że zbudowali oni bardzo dobrą i przejrzystą aplikację, jednak jak wygląda ich doświadczenie z technologią blockchain?

Z drugiej strony, inni mogą pomyśleć w jakim celu Telegram ma wypuszczać ICO? Telegram ma bardzo dobrą aplikację, która nabiera popularności z dnia na dzień. Czy wypuszczanie ICO to tylko wpisanie się w trend, a może próba monetyzacji genialnego darmowego messengera? Sytuacja z pre-sale oraz wybranymi 81 inwestorami, również przynosi wiele pytań. Ostatnim kontrargumentem jest unikatowość ICO Telegrama. Na rynku znajdziemy już takie perełki jak Status, Obsidian czy KIK i wszystkie oferują kryptowaluty.

Podziel się swoją opinią pod naszym postem na naszym Facebook’u!

CryptoSignal