Jak wybrać bezpieczny portfel do Litecoin?

Inwestycje w kryptowaluty mogą być niezwykle intratne ze względu na to, że rynek ten charakteryzuje olbrzymią płynnością. Zawsze jednak pamiętajmy o trzymaniu wybranej kryptowaluty, jaką może być właśnie Litecoin, w portfelu, który sprawi, że nasze środki nie wpadną w niepożądane ręce. Nie wszyscy nowi entuzjaści handlu kryptowalutami dostrzegają fakt, że nie jest to rynek tak samo bezpieczny jak inwestycje w standardowe akcje spółek notowanych na giełdach papierów wartościowych. Odpowiednik zaufanej instytucji domu maklerskiego, czyli broker lub giełda kryptowalut, nie spełnia z reguły tak wielu wymogów dotyczących zabezpieczeń (chociaż giełdy i brokerzy różnią się od siebie znacznie).

Czym tak naprawdę jest portfel Litecoin i innych kryptowalut? Jest to najczęściej albo aplikacja systemowa, funkcjonująca offline, albo specjalnie zabezpieczone konto na stronie internetowej, w której możemy przechowywać nasz klucz do kryptowaluty. Zdecydowana większość aplikacji jest uniwersalna w tym sensie, że możemy w nich przechowywać różnego rodzaju kryptowaluty. Niektóre jednak mają swoje preferencje, a pod tym względem najbardziej charakterystycznym altcoinem wydaje się być Ethereum.

Porftel Litecoin – dlaczego warto?

Inwestowanie w kryptowaluty możemy podzielić ogólnie na dwa typy: inwestowanie długoterminowe (ang. holding) oraz krótkoterminowe, często nawet jednodniowe (ang. daytrading). Portfel Litecoin przyda się każdemu, kto interesuje się handlem tą kryptowalutą, jednakże najbardziej przydatny będzie zwłaszcza dla traderów długoterminowych, czyli tych, którzy liczą na największe zyski i kierują się maksymą „kupić, zakopać, zapomnieć”.

Wybierając portfel do Litecoin lub innej kryptowaluty bierzmy pod uwagę kilka czynników takich, jak np.: opinie użytkowników, obowiązujący schemat zabezpieczeń, wielkość portfela pod względem uczestników aktywnych oraz możliwości przechowywania środków. W zależności od naszych indywidualnych preferencji i tego, czy zakupiliśmy przytaczaną tu kryptowalutę w celu szybkiego jej odsprzedania, czy też „trzymania”, wybierzmy aplikację konkretnego typu (hardware lub software), która wyda nam się najlepsza!