Litecoin ATH – CryptoSignal

Litecoin ATH – co oznacza i o czym mówi inwestorom?

Litecoin to jedna z najstarszych kryptowalut, która przez jakiś czas uznawana była za „drugiego Bitcoina” (obecnie od dłuższego czasu określenie to używane jest bardziej w kontekście Ethereum Valerika Buterina). Nie zmienia to jednak faktu, że dokonywane w systemie open source, opartym na innowacyjnej technologii blockchain, transakcje „księgowane” są znacznie szybciej, niż ma to miejsce w przypadku protokołu danych używanego przez Bitcoina. Omawiana kryptowaluta przez lata zdążyła zbudować sobie renomę i popularność wśród traderów kryptowalut. Jednakże to głównie ostatniemu miesiącowi ubiegłego roku zawdzięczamy potężny wzrost zainteresowania kryptowalutą. Wtedy bowiem cena tego waloru dotknęła poziomu prawie trzystu sześćdziesięciu dolarów amerykańskich za jednostkę.

W związku z tak dynamicznym wzrostem notowań (kilkaset procent w okresie kilku, kilkunastu tygodni) na forach internetowych nie zabrakło wyszukiwań pokroju Litecoin ATH. Trudno się zresztą temu dziwić. Sam akronim wywodzi się z języka angielskiego i oznacza All the High. Jest to element współczesnej gwary traderskiej i w tym wypadku oznacza określenie zjawiska polegającego na tym, że cena danego instrumentu osiąga kolejne maksima. Im częściej występuje to zjawisko, tym prężniej rozwija się z reguły dany projekt (nie licząc stosowania mechanizmu pump & dump w przypadku mniej znanych kryptowalut) i zasługuje na zainteresowanie traderów – dokładnie tak, jak omawiana w tym miejscu kryptowaluta.

Częste ATH Litecoina – przyszłość projektu Charliego Lee

Litecoin poniekąd może stanowić doskonały przykład odrobinę specyficznej kryptowaluty. Dzieje się tak między innymi przez działania twórcy projekty, Charliego Lee, który przed kolejnymi maksimami, poziomami ATH pod koniec 2017 roku, ostrzegał… przed dokonywaniem zakupu własnego projektu. W pewnym sensie to zachowanie jednak nie mogłoby lepiej świadczyć o kondycji projektu. Widać, że zarówno kryptowaluta, jak i cały projekt i platforma transakcyjna, są w dobrej kondycji. Bardziej bowiem zależy twórcy na realizacji zamiarów projektu, niż na przekształceniu swojej kryptowaluty w narzędzie stricte spekulacyjne.

Chociaż od ostatniego grudnia notowania Litecoina nie wzbudzały już takich emocji, a kolejne poziomy ATH nie były tak spektakularne, to jednak inwestowanie w tę kryptowalutę wydaje się być przyszłościowe. Jak wspomnieliśmy wcześniej, platforma Lee cechuje się jeszcze szybciej działającym protokołem od tego, który jest używany przez Bitcoina. Tego rodzaju dane fundamentalne prędzej czy później powinny sprawić, że omawiana tutaj kryptowaluta będzie jeszcze święcić swoje triumfy!