Ripple akcje – CryptoSignal

Ripple – akcje. Charakterystyka projektu

Popularny motyw, jakim jest stworzenie systemu szybkiego transferu środków, przyświeca wielu kryptowalutom. Nie inaczej jest w przypadku projektu Ripple (XRP), którego strategiczne akcje i dalszy rozwój zorientowane są przede wszystkim na przelewach ogólnoświatowych, dostępnych z każdego miejsca. Cechą wyróżniającą XRP jest fakt, że pierwsze plany projektowe szacowane są już na początek 2004 roku, a więc na cztery lata przed wybuchem olbrzymiego, światowego kryzysu gospodarczego, zapoczątkowanego bańką na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i upadkiem banku inwestycyjnego Lehman Brothers.

Ripple oparty jest na systemie open source, który bazuje na technologii blockchain. W przeciwieństwie do najpopularniejszych kryptowalut, XRP nie jest jednak systemem zdecentralizowanym, lecz rozproszonym. Kolejną różnicą jest fakt, że kryptowaluty tej nie można także wydobywać (ang. mining). Dla niektórych przedstawiony powyżej różnice stanowią o braku atrakcyjności tego waloru, podczas gdy inni traderzy widzą w XRP idealną alternatywę względem najpopularniejszych kryptowalut z Bitcoinem na czele.

Ripple – akcje. Projekt, którym zainteresowały się tzw. smart money

Jeżeli pragniemy handlować na rynku kryptowalut, to doskonale wiemy, jak istotny jest wizerunek w środowisku wybranego projektu opartego na technologii blockchain. Podobnie jak w przypadku rynku akcji, na rynku kryptowalut decydują bowiem dwie podstawowe siły: popyt (rynek byka) i podaż (rynek niedźwiedzia). Interesującym faktem jest to, że Ripple współpracuje z wieloma oficjalnymi podmiotami z sektora bankowego, co jest fenomenem rzadko spotykanym w świecie kryptowalut.

Największym podmiotem zainteresowanym dalszym rozwojem projektu i kryptowaluty Ripple jest bezapelacyjnie hiszpański gigant bankowy – Santander (w Polsce występujący do niedawna jako Bank Zachodni WBK). Chociaż dokonując transakcji kupna i sprzedaży kryptowaluty na giełdzie powinniśmy kierować się przede wszystkim bieżącymi układami technicznymi, to jednak w dłuższej perspektywie współpraca z dużymi bankami potencjalnie może mieć wpływ na wysokość kursu XRP. O tym, czy tak faktycznie będzie, przekonamy się już w przeciągu kilku miesięcy!