Jak kupić pierwszego BitCoin’a?

BitCoin wciąż zyskuje na popularności. Nadeszły czasy, w których mowa o nim wszędzie – w telewizji, w radiu, w internecie czy po prostu na ulicy. Coraz więcej ludzi decyduje się zainwestować swoje oszczędności w tą technologię przyszłości. W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić Ci w jaki sposób i Ty możesz kupić swojego pierwszego BitCoin’a!

Cena jednego BitCoin’a jest w tej chwili bardzo wysoka. Nie musisz jednak kupować całej sztuki. Podzielony on jest na mniejsze części, tak zwane satoshi. Cały proces kupna wytłumaczę Ci, drogi czytelniku, na podstawie fiatgate’ów. Są to w prostym tłumaczeniu „furtki” pozwalające wymienić waluty takie jak PLN, EUR, USD itd. na kryptowaluty.

W skrócie – czym jest rzeczywiście BitCoin?

BitCoin to cyfrowe „złoto”. Zbudowany jest na otwartoźródłowym oprogramowaniu i sieci peer-to-peer.  Możesz wymienić go na giełdzie za inne, alternatywne kryptowaluty lub dokonywać nim płatności w miejscach, które przyjmują taką płatność. Może pełnić także funkcję inwestycji. Pamiętaj jednak, że jest  to bardzo ryzykowna forma inwestowania własnych pieniędzy.

Jak kupić BitCoin’a na giełdzie Bitmarket.pl?

1. Pierwszym krokiem, jaki musisz wykonać jest założenie konta. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Rejestracja” w prawym, górnym rogu witryny.

2. Następnym zadaniem jest wypełnienie formularza PRAWDZIWYMI danymi. Akceptuj wszystkie wymagania serwisu i kliknij przycisk „Utwórz konto”.

3. Na adres e-mail otrzymałeś link potwierdzający. Otwórz go, aby aktywować swoje konto.

4. Po przejściu na stronę giełdy, kliknij „Weryfikuj konto”. Weryfikacja jest konieczna, jeśli chcesz wpłacić realną walutę na giełdę, a jest to niezbędne, aby kupić pierwszego BitCoin’a.

5. Strona przeniesie Cię na podstronę weryfikacji. Kliknij „Wykonaj weryfikację”.

6. Prześlij wymagane przez giełdę pliki, a następnie czekaj na potwierdzenie. Warto dodać w programie graficznym znak wodny z tekstem „Skan dokumentu ważny tylko do celów weryfikacji konta w BitMarket.pl”, aby mieć pewność, że nasze skany nie zostaną wykorzystane w nieodpowiedni sposób. Napis ten nie może zasłaniać danych na dokumencie.

7. Po weryfikacji, przejdć do zakładki „Wpłać” w prawym, górnym rogu i wybierz interesującą Cię walutę.

8. Giełda Bitmarket oferuje 3 formy płatności, przelew elektroniczny, przelew tradycyjny i zapłata gotówką przez kartę płatniczą Via Rachunki oraz w Żabce. Wybierz interesujący Cię sposób i wykonaj przelew wykorzystując dane zwarte na stronie.

9. Po otrzymaniu pieniędzy na konto Bitmarket, przejdź do zakładki „Rynki”, a następnie „BTC/PLN” lub „BTC/EUR”, w zależności jaką walutę wpłaciłeś.

10. W rubryce „Kup bitcoiny” w okienko „Liczba bitcoinów” wpisz ile BitCoin’a chcesz zakupić. Możesz również zmienić kierunek wymiany zielonymi strzałeczkami (oznaczone na rysunku), aby wpisać tylko kwotę, jaką chcesz zainwestować. Jeśli nie odpowiada Ci podany kurs, możesz go zmienić i czekać z ofertą na spadki. Następnie, kliknij „Złóż ofertę kupna”.

11. Brawo! Kupiłeś swojego pierwszego BitCoin’a!

Prowizje giełdy Bitmarket

Wszelkie wpłaty w PLN czy kryptowalutach nie są objęte prowizjami. Wpłata w EUR jest objęta opłatą, w zależności od rodzaju przelewu. Dokładny opis wszystkich prowizji znajdziesz w linku poniżej.

https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=pricing.html

Jak kupić BitCoin’a na giełdzie BitBay.net?

1. Kupno BitCoin’a na tej giełdzie wygląda bardzo podobnie. W pierwszym kroku kliknij odnośnik „ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO”.

2. Aktualnie BitBay oferuje tylko jedną metodę rejestracji, czyli poprzez e-mail. Kliknij tą opcję.

3. Wpisz swój adres e-mail i akceptuj wszystkie warunki. Następnie kliknij przycisk „ZAREJESTRUJ SIĘ”.

4. Przejdź na swój e-mail i aktywuj swoje konto poprzez kliknięcie przycisku „AKTYWUJ KONTO”.

5. Po przejściu na stronę giełdy, musimy zweryfikować swoje dane. U góry strony, wyświetlił się komunikat „Twoje konto jest niezweryfikowane!”. Kliknij przycisk obok o nazwie „Zweryfikuj swoje konto”.

6. Wybierz typ konta, a następnie wypełnij formularz PRAWDZIWYMI danymi. Po tym zabiegu, kliknij „Dalej”.

7. Ponownie wypełnij formularz poprawnymi danymi i przejdź dalej.

8. W kolejnym kroku, załącz skan dokumentu potwierdzającego Twój adres. Musi on być wystawiony w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Może to być rachunek, umowa, dokument urzędowy, wyciąg z konta czy potwierdzenie przelewu. Przyjmowane są formaty .jpg i .png. Upewnij się, że zdjęcie jest czytelne. Następnie kliknij „Dalej”.

9. W tym kroku musisz załączyć skan dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Może to być ważny dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Przy pomocy programu graficznego warto dodać znak wodny do zdjęcia w celu bezpieczeństwa. Musisz załączyć dwie strony dokumentu. Następnie kliknij przycisk „Wyślij”.

10. Zaczekaj za potwierdzeniem weryfikacji. Następnie przejdź do zakładki „Portfele” po lewej stronie ekranu i wybierz opcję PLN, EUR lub USD w zależności co chcesz wpłacić.

11. W kolejnym kroku kliknij opcję „Wpłata” i wybierz jej formę.

12. Po dokonaniu wpłaty, czekamy za potwierdzeniem naszego przelewu. Po zaksięgowaniu środków, przechodzimy do zakładki „Giełda” po lewej stronie ekranu.

13. W rubryce „WYSTAW OFERTĘ” wpisz kurs jaki Cię interesuje, ilość BTC jaką chcesz kupić i kliknij przycisk „KUP”.

14. Brawo! Kupiłeś swojego pierwszego BitCoin’a!

Prowizje giełdy BitBay.net

Wpłaty na giełdzie BitBay w PLN jak i kryptowalutach są darmowe z wyłączeniem przelewu Pocztą Polską. Wtedy giełda zabiera 2% wartości przelewu. Wszystkie prowizje obowiązujące na giełdzie BitBat znajdziesz pod adresem podanym poniżej.

https://bitbay.net/pl/tabela-oplat

Inne drogi kupna BitCoin’a

Kupno w kantorze kryptowalut online

Nieco droższym sposobem na kupno swojego pierwszego BitCoin’a jest kupno go w kantorze online. Cały proces kupna wygląda identycznie. Jednym z takich kantorów jest https://bitcantor.com/. Przed kupnem BTC w takim kantorze, musimy wcześniej założyć portfel BitCoin. Moim zdaniem ten sposób jest nieopłacalny.

Kupno face-to-face

Kolejnym sposobem na kupno może być kupno BitCoin’a poprzez spotkanie ze sprzedawcą w cztery oczy. Takich kontrahentów możesz znaleźć na stronie https://localbitcoins.com/. To bardzo niebezpieczny sposób. Nigdy do końca nie wiemy kto jest po drugiej stronie ekranu, nawet jeśli ma dużo pozytywnych opinii. Radzę uważać przy umawianiu transakcji tego typu, gdyż wiąże się to zazwyczaj z obrotem dużymi kwotami pieniędzy.

Kupno w Bitcoinmat’cie

Bitcoinmaty od niedawna zaczęły pojawiać się w Polsce.

Jedyny w pełni anonimowy proces kupna BitCoin’a. Wystarczy zeskanować swój portfel BTC, zapłacić gotówką i cieszyć się naszymi BitCoin’ami. Lista urządzeń i ich lokalizacja dostępna jest na stronie producenta. http://bitcoinomat.pl/

Mam nadzieję, że w jasny sposób wytłumaczyłem jak kupić swojego pierwszego BitCoin’a. Życzę Ci samych sukcesów w świecie kryptowalut i mam nadzieję, że dalej będziesz pogłębiał swoją wiedzę dzięki naszej stronie. Pamiętaj, że wszystkie decyzje dotyczące inwestycji musisz podejmować samodzielnie i brać za nie pełną odpowiedzialność. Inwestuj tylko pieniądze, które możesz stracić i ich utrata nie zmieni drastycznie Twojego stanu majątkowego. Dziękuję za uwagę, Emil.

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego