Kryptowaluty giełda – CryptoSignal

Kryptowaluty – giełda. Jak działa i którą wybrać najlepiej?

Rynek walut cyfrowych od samego początku istnienia (w 2009 zostaje stworzony Bitcoin przez Satoshiego Nakamoto) zdobywa regularnie coraz większą popularność wśród inwestorów. Przed zakupem kryptowalut na giełdzie należy jednak poznać, w jaki sposób funkcjonuje rynek walut cyfrowych. Różnice w tym zakresie są dość spore. W przeciwieństwie do tradycyjnego rynku akcyjnego, w obrębie którego inwestor ma wybór pomiędzy szeregiem kontrolowanych przez regulatora finansowego spółek (w polskim przypadku jest to KNF), rynek walut cyfrowych pozostaje wciąż nieoficjalny i jest poza zasięgiem banków centralnych.

Jednocześnie rynek ten charakteryzuje się olbrzymią płynnością, a wolumen obrotu jest znacznie wyższy niż w przypadku większości tradycyjnych rynków. Skuteczne inwestowanie w kryptowaluty zależy wiele od wyboru giełdy, za pomocą której będziemy mogli zawierać transakcje – kupować dany walor, a następnie go sprzedawać. Wybierając tę platformę, starajmy się zapoznać z opiniami użytkowników. Im bardziej zaufana platforma lub broker, tym większe prawdopodobieństwo bezpiecznego tradingu!

Dokonywanie transakcji na giełdzie kryptowalut

Ważnym aspektem, który powinien zostać uwzględniony przy wyborze giełdy kryptowalut, jest wysokość prowizji, a w przypadku brokerów oferujących handel walutami cyfrowymi w postaci kontraktów różnicowych – wysokość spreadów. Idealna platforma to tak, która za stosunkowo niewysokie prowizje oferuje dostęp do wielu instrumentów finansowych, przy jednoczesnym posiadaniu mechanizmów zabezpieczających nasz kapitał.

Jeśli została już wybrana giełda kryptowaluty, to czas na pierwsze transakcje! Podstawowa zasada handlu brzmi, by kupować panikę, a sprzedawać euforię. Kierując się tą zasadą, dobierajmy więc tak decyzje zakupowe, by nie ulegały one tymczasowym sympatiom rynku, lecz by były uzależnione od dłuższego trendu. Gra z trendem to zresztą podstawowa strategia, która może być godna polecenia nie tylko osobom początkującym, lecz także wszystkim zawodowym traderom!