Bitcoin zarabianie – CryptoSignal

Zarabianie na Bitcoin – jak to działa?

Każdy, kto zaczął interesować się kryptowalutami, mniej lub bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo opłacalne może to być zajęcie. Zarabianie na Bitcoin, czyli na pierwszej i niezmiennie dotąd najpopularniejszej kryptowalucie, obarczone jest jednak pewnym ryzykiem. Jak działa mechanizm funkcjonowania rynku kryptowalut i w jaki sposób można wzbogacić się poprzez handel na omawianej w tym miejscu kryptowalucie? Zacznijmy od tego, że kryptowaluty to niekontrolowane przez banki centralne instrumenty finansowe, które w zdecydowanej większości oparte są na technologii blockchain. Jedną z przyczyn ich powstania w 2009 roku była rodząca się niechęć wobec tradycyjnych systemów bankowych w związku z kryzysem z 2008 roku.

Podstawowym założeniem ideowym większości kryptowalut jest zapewnienie możliwie anonimowych transakcji bez udziału podmiotów pośredniczących. Kryptowaluty są niezwykle popularne, o czym świadczy fakt, że Bitcoinem można zarabiać, a także kupować w coraz większej gamie sklepów internetowych i nie tylko. Powstają nawet takie urządzenia, jak Bitomaty, czyli odpowiedniki bankomatów. Najpowszechniejszym sposobem do zarabiania pieniędzy poprzez kryptowaluty jest oczywiście handel nimi. Z definicji nie różni się on od spekulowania na cenach innych instrumentów finansowych: kontraktach, indeksach i parach walutowych.

Bitcoin – zarabianie poprzez zmysł spekulacji

Koniecznym elementem do zarabiania na Bitcoinie i innych kryptowalutach jest założenie konta u brokera lub na giełdzie kryptowalut. To właśnie w tych miejscach będziemy mieli możliwość albo spekulacji na wzroście lub spadkach wybranego waloru, albo realnego zakupu wybranej kryptowaluty. Podstawą do odniesienia sukcesu jest skuteczne rozumienie wykresów, czyli graficznej reprezentacji ceny w danym czasie. Istnieje wiele metod i podejść do tej tematyki. Ze względu na horyzont czasowy inwestycji traderów kryptowalut, podobnie jak Forex, dzielimy na daytraderów (zawierających pozycje krótkie, jednodniowe), traderów średnioterminowych i tzw. holderów.

To, jaki model zarabiania na kryptowalutach będzie nam najbardziej odpowiadał, zależy już tylko od nas samych. Aby to przetestować możemy założyć konto demonstracyjne, na którym sprawdzimy nasze zdolności z zakresu przewidywania ruchów cen. W przypadku rynku kryptowalut zmiany są bardzo częste i gwałtowne – przypomnijmy, że jeszcze w grudniu za jeden Bitcoin otrzymalibyśmy około dwudziestu tysięcy dolarów amerykańskich! Skutecznym elementem każdego tradingu, o którym warto wspomnieć w tym miejscu, jest znajomość analizy technicznej i znaczenia stosowania różnych pomocnych oscylatorów i wskaźników giełdowych.