Kryptowaluty- CryptoSignal

  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 10,354.71
  • ethereumEthereum (ETH) $ 194.23
  • rippleXRP (XRP) $ 0.263505
  • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 307.76
  • litecoinLitecoin (LTC) $ 71.70
  • eosEOS (EOS) $ 4.09
  • moneroMonero (XMR) $ 75.57
  • cardanoCardano (ADA) $ 0.047404

KRYPTOTRADING #1 – luty, marzec

Kryptotrading to szczere i regularne podsumowanie naszych wyników w obrocie kryptowalutami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą opinią o stabilności rynku w ostatnim czasie, co okazało się zyskownymi decyzjami, a gdzie pojawiły się SL.


Polubienia0 Komentarzy1 Minuty

KRYPTOTRADING #2 – pierwsza połowa kwietnia

Po dwumiesięcznym okresie wszechobecnej czerwieni, zobaczyliśmy pierwsze oznaki odreagowania rynku. Spora część altcoinów z Bitcoinem na czele zaczęły powoli budzić się z zimowego snu. Ale czy na pewno zieleń zagościła już na dobre i rozpoczęła długo wyczekiwaną hossę


Polubienia0 Komentarzy4 Minuty

Regulacje kryptowalut

Rynek kryptowalut na celowniku UE

Rynek kryptowalut zostanie w większym stopniu uregulowany na poziomie unijnym. Organy Unii Europejskiej przygotowały…

Giełda Bitmex – obsługa, zasady działania dźwigni

Naucz się jak grać na dźwigni na giełdzie Bitmex. Dowiedz się jak obsługiwać Bitmex oraz jak możesz zarabiać na…

Telegram: największe ICO czy SCAM?

Społeczności kryptowalut, Telegrama nie trzeba przedstawiać. Każda osoba inwestująca na rynkach kryptowalutowych albo…

KRYPTOTRADING #2 – pierwsza połowa kwietnia

Po dwumiesięcznym okresie wszechobecnej czerwieni, zobaczyliśmy pierwsze oznaki odreagowania rynku. Spora część…

KRYPTOTRADING #1 – luty, marzec

Kryptotrading to szczere i regularne podsumowanie naszych wyników w obrocie kryptowalutami. Zapraszamy do zapoznania…

Rodzaje giełd – centralizacja, decentralizacja

Kryptowaluty często uważane są za w pełni anonimowy i zdecentralizowany środek płatności jednak sam handel nimi…

Na czym polega kopanie kryptowalut

Wielu nowych inwestorów interesujących się tematem kryptowalut zadaje sobie pytanie skąd biorą się Bitcoin’y? Temat…

9 mitów Bitcoina

Jak kupić pierwszego BitCoin’a?

BitCoin wciąż zyskuje na popularności. Nadeszły czasy, w których mowa o nim wszędzie – w telewizji, w radiu, w…

Kryptowaluty – nieoficjalne instrumenty finansowe, które podbijają świat!

Popularne obecnie kryptowaluty swój początek datują na 2009 rok, kiedy to osoba (lub grupa osób) stojąca za pseudonimem Satoshi Nakamoto stworzyła na podstawie innowacyjnej technologii blockchain rozpoznawalnego dziś z niemalże każdego zakątka świata Bitcoina – największą walutę cyfrową. Popularność tego nowego sektora finansowego, który pozostaje wciąż poza kontrolą największych banków centralnych, może być zawdzięczana właśnie technologii blockchain, dzięki której możliwe jest zawieranie transakcji bez pośredniczących podmiotów. Z jednej strony dane transakcji zapisywane w blokach są jawne dla stron, z drugiej zaś – anonimowe dla innych. Jednocześnie rynek walut cyfrowych charakteryzuje się ogromną płynnością (dużym obrotem), co stanowi atrakcyjny argument dla wszystkich obecnych oraz przyszłych traderów!

Wyróżniamy wiele rodzajów kryptowalut. Różnice pomiędzy nimi możemy dostrzec na podstawie wielu kryteriów. Z pewnością jednym czynnikiem będzie funkcjonalność, czyli to, jakie docelowe ma być zastosowanie wybranej waluty cyfrowej. W internecie znajdziemy bardzo wiele informacji odnośnie planów, jakie tworzą autorzy wybranych walut cyfrowych. Niektóre altcoiny ograniczają się do funkcji handlowych, inne do rozwiązywania problemów informatycznych w zakresie wymiany danych transakcyjnych, jeszcze inne powiązane są z autorskimi platformami zakupowymi. O tym, że inwestowanie w waluty cyfrowe jest czynnością niezwykle przyszłościową, świadczy między innymi historia wzrostu ich popularności oraz wartości.

Kryptowaluty 2018 – na co zwrócić uwagę i czego się spodziewać?

Chociaż na początku wartość kryptowaluty Bitcoin plasowała się poniżej jednego dolara amerykańskiego, to już podczas szczytów z grudnia 2017 roku za jedną jednostkę tej waluty mogliśmy uzyskać około dwadzieścia tysięcy dolarów amerykańskich! Właśnie dlatego rynek ten staje się coraz bardziej popularny i przyciąga do siebie nowe osoby spragnione zysków. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynku w dłuższej perspektywie? Choć po grudniowych szczytach notowania Bitcoina nieco spadły, to prawdopodobnie do końca roku spodziewać możemy się ataków na kolejne maksima, co dotyczy także innych kryptowalut Oczywiście, są to tylko przewidywania, ponieważ – jak zaznaczyliśmy wcześniej – rynek ten charakteryzuje się ogromną płynnością i zmiennością.

Ciekawym zjawiskiem, które dało o sobie znać już w 2018 roku, jest intensyfikacja rynkowego znaczenia mniejszych i mniej znanych rodzajów kryptowalut. Idealnymi tego przykładami są takie waluty cyfrowe, jak np. Lisk, Ripple czy Stellar. Mimo tego, że wciąż to Bitcoin i Ethereum są tymi instrumentami, które wykazują najlepsze wskaźniki w zakresie obrotów, to jednak prawdopodobnie będziemy mogli zauważyć w następnych miesiącach znaczne wzrosty innych, mniejszych jednostek. Na które rodzaje zdecydować się pod względem inwestycyjnym? To już zależy od szeregu danych, z którymi warto się zapoznać. Prócz analizy technicznej warto przed inwestycją zapoznać się także z oficjalnym projektem i celami wybranej waluty, by ocenić prawdopodobieństwo ich sukcesu w przyszłości!